top of page

אחי ישראלי מטרווסט ע"ש כמיל שנאן

תוכנית הדגל שלנו היא מיזם ייחודי המציע מסע להיכרות מעמיקה ובלתי אמצעית של החברה הישראלית על גווניה.

קבוצה מגוונת של צעירות וצעירים בשנות העשרים לחייהם נודדים יחד כקומונה למשך מספר חודשים ומתארחים למשך תקופה של שבועיים או יותר, כל פעם במגזר אחר:

•    בכפר הערבי דיר אל אסד בגליל

•    בהתנחלות עפרה

•    בקהילה החרדית בעיר העתיקה של צפת

•    בשכונת יוצאי אתיופיה קריית משה ברחובות

בכל אחת מהקהילות המארחות מקיימת הקבוצה פעילות עיונית וחווייתית הקשורה לשאלות של זהות וחברה, התנדבות בקהילה וכו', אך בעיקר חיה איתה ולומדת להכיר את עולמה באמצעות פעילות מובנית, מיזמים חברתיים משותפים, מפגש עם דמויות מפתח בקהילה ועוד.

התוכנית זכתה לקבל את ברכת נשיא המדינה.

שיר שפרן

חילונית, בת 23 מתל אביב. סיימה לאחרונה מיזם עבודה חקלאית לחיילים משוחררים, כרגע גרה בקיבוץ חולית שבעוטף עזה

כל החיים גדלתי בערים, באזורים מבוססים ועם חינוך טוב. את שנות היסודי שלי העברתי בלונדון עם המשפחה, התגוררנו שם 5 שנים, וכשחזרתי לארץ נכנסתי לכיתת מחוננים בתל אביב.
לפני כשבוע שמעתי על הפרויקט החדש ״אחי ישראלי״ ובאותו רגע ידעתי שאני רוצה להיות חלק ממנו.

 

גליה גלוברמן

חילונית, בת 20 עלתה ארצה לבדה מקוסטה ריקה כדי להתגייס לצה"ל, והשתחררה ימים ספורים לפני תחילת הפרויקט

בימים אלו אני מסיימת את שירותי הצבאי ומתרגשת לקראת הצטרפותי לפרויקט "אחי ישראלי". נוסף על כך אני גם בתהליך הרשמה לאוניברסיטות בארה"ב ומקווה לקבל מלגות ללימודיי. אנשים שואלים אותי אם אני אעשה עלייה ואשאר בארץ. אני לא יודעת מה לענות להם, עדיין אין לי את כל התשובות ואני פתוחה לשינויים ולהרפתקאות.

נסרין אבו עסלי

דרוזית, בת 21 מהכפר הדרוזי בית ג'אן. סטודנטית לרפואה מאונ' בן גוריון הנמצאת בשנת הפסקה מלימודיה

כל החיים גדלתי בערים, באזורים מבוססים ועם חינוך טוב. את שנות היסודי שלי העברתי בלונדון עם המשפחה, התגוררנו שם 5 שנים, וכשחזרתי לארץ נכנסתי לכיתת מחוננים בתל אביב.
לפני כשבוע שמעתי על הפרויקט החדש ״אחי ישראלי״ ובאותו רגע ידעתי שאני רוצה להיות חלק ממנו.

 

אדם מילבואר

חילוני, בן 23 מרמת אביב בוגר הישיבה החילונית בינ"ה מיוזמי הפרויקט

שירתתי בצבא בצנחנים וכמפקד בקורס מכי"ם.  כאשר התגייסתי לצבא זו הייתה הפעם הראשונה שבה נתקלתי באנשים שונים ממני. שמתי לב ששופטים אותי מאוד כי אני מרמת אביב, וגם שאני שופט אחרים. החלטתי שלפני שאני טס לדרום אמריקה או להודו אני אנסה להכיר טוב יותר את מי שגר פה, בישראל. במשך שנה עברתי בין פרויקטים שונים בארץ.

ראני עווד

מוסלמי, בן 19 מכפר מזרעה. סיים לימודי תיכון בכפר שיח דנון, היה מדריך בנוער העובד והלומד והחל לאחרונה שירות לאומי במסגרת הפרויקט

אני ממשפחה אשר מורכבת מאמא ואבא ושתי אחיות, אבא שלי אדריכל והוא מנהל מחלקת הנדסה במועצה מקומית דיר אל אסד ואמא שלי סייעת לרופא שניים, והייתי בנוער העובד ״מדריך צעיר״. לאחרונה התחלתי שירות לאומי במרכז קהילתי דיר אל אסד, ולשם אחזור אחרי הפרויקט.

תחיה מסליס

דתייה, בת 24 מכרמי צור שבגוש עציון. סיימה שירות לאומי ולמדה עיצוב גרפי במכללת ספיר

החלטתי להצטרף לפרויקט "אחי ישראלי" מכיוון שאני רוצה להכיר את אחיי הישראלים גם מעבר למסך ולטלוויזיה. היכרות עמוקה שתקרב בינינו, ואם לא תקרב לפחות תפחית את השנאה. כי רק דרך היכרות מעמיקה נוכל ליצור שינוי. אולי אני אשתנה, אולי אתה תשתנה, אולי המושג אהבה ישתנה,אולי יום אחד, נחיה בעולם שבו הכול פשוט, גם לאהוב בני אדם.

אלן מוריסון

חילוני, בן 30 מניו יורק. נולד בקליבלנד ולמד מוזיקה בניו יורק. עלה לבדו לארץ לפני כשנה וחצי והצטרף לפרויקט תן של הסוכנות היהודית בהרדוף

לפני כשנה וחצי עשיתי עלייה. השתתפתי בפרויקט תן של הסוכנות היהודית בהרדוף. לאחר התוכנית נשארתי לגור בהרדוף ועבדתי בכפר הבדואי כעבייה במפעל. במקביל למדתי עברית באולפן בחיפה. אני אוהב מאוד את ארץ ישראל ורוצה להכיר את הישראלים.

הדר ליימן

דתייה, בת 18 מירושלים. בוגרת תיכון פלך - תיכון דתי פמיניסטי. סיימה לאחרונה את תוכנית אלול של מדרשת מערבא

למדתי בתיכון פלך - תיכון דתי פמיניסטי לבנות, ואח"כ עשיתי את תוכנית אלול של מדרשת מערבא. באפריל אני מתגייסת לצבא. הצטרפתי לפרויקט "אחי ישראלי" כי היה לי חשוב לקחת את הזמן ולהכיר את החברה שמסביבי וללמוד עליה וממנה. פרויקט "אחי ישראלי" נראה לי כהזדמנות חשובה שתיתן לי כלים לכל החיים. בהצלחה לכולנו!

צרו קשר

Success! Message received.

bottom of page